Slaugau artimą

Depresija

Tiek pacientai, tiek juos slaugantieji artimieji yra veikiami ilgai trunkančio, stipraus streso. Vadinasi, jie yra labiau pažeidžiami emociškai.  Viena iš galimų šios situacijos sąlygojamų pasekmių yra depresija. Todėl apie ją pakalbėkime daugiau.

Demencija

Yra grupė ligų, kuriomis sergant vystosi demencija (beprotybė). Tai degeneracinės nervų sistemos ligos (Alzheimerio, Parkinsono, Piko liga, retos genetinės ligos). Demenciją gali sukelti kraujagyslių ligos, galvos smegenų infarktai, galvos smegenų traumos, infekcijos, smegenų augliai, metastazės, apsinuodijimai  ir kai kurios kitos ligos.

Alzheimerio liga

Tai progresuojanti neurodegeneracinė liga, pasireiškianti nuolatiniu, laipsnišku atminties ir kitų intelekto pažinimo funkcijų blogėjimu. Ligai progresuojant, sunyksta žmogaus asmenybė, gebėjimas rūpintis savimi ir galimybės bendrauti su aplinkiniais. Alzheimerio liga yra dažniausia demencijos priežastis. Ja sergantys pacientai sudaro apie septyniasdesimt procentų visų sergančiųjų demencija.

Parkinsono liga

Tai dar viena palyginti dažna liga, sukelianti demenciją. Tai progresuojanti neurodegeneracinė liga, prasidedanti dėl dopamino trūkumo ekstrapiramidinėje sistemoje smegenyse ir pasireiškianti ramybės tremosu, bradikinezija, rigidiškumu ir posturaliniu nestabilumu.

Apklausa

Įvertinkite mūsų naująją svetainę!